N 34,4
Аміачна селітра (добриво) – гранульована речовина, розмір гранул – 1-4 мм. Добриво містить різні добавки для зменшення злежуваності.
Конденсуючими речовинами можуть служити тонкоразмолотая фосфоритне борошно, гіпс, каолініт, нітрат магнію та інше. Ці добавки надають удобренню жовтуватий відтінок. Фиксин, що вводиться в якості добавки, надає йому червонуватий колір.
Аміачна селітра застосовується в якості добрива у всіх прийомах (основне внесення, припосівне внесення, підживлення) і під всі сільськогосподарські культури.
У грунті азот з аміачної селітри легко поглинається мікроорганізмами. Після мінералізації останніх азот стає доступним для рослин. Одночасно відбувається розчинення аміачної селітри в грунтовому розчині і вступ в реакцію з грунтово-поглинаючим комплексом (ППК).
Аміачна селітра – універсальне добриво. З деякими нюансами вона застосовується для всіх сільськогосподарських культур і в будь-який з прийомів внесення добрив.
- На кислих грунтах усунути ефект тимчасового підкислення і підвищити ефективність аміачної селітри можна шляхом вапнування або нейтралізації кислотності самого добрива вапном або доломітом в співвідношенні 1:1.
- На кислих дерново-підзолистих ґрунтах високий ефект досягається за умови систематичного застосування нейтралізованої або вапняно-аміачної селітри (NH4NO3+ CaCO3).
- Чорноземи і сероземи, насичені підставами, не підкислюються. У грунтовому розчині таких ґрунтів утворюється кальцієва або магнієва селітра, що не допускає підкислення і при систематичному внесенні значних доз добрива. Для таких грунтів аміачна селітра – одна з кращих форм азотних добрив.
Аміачна селітра підходить для всіх способів внесення: основного внесення, припосівного внесення, кореневої підгодівлі і некореневої підгодівлі. Оскільки це добриво добре розчинно, його можна використовувати і для фертигації – як самостійно, так і у водному розчині з іншими добривами.